Ankara Batıkent İmplant Tedavisi

Ankara Batıkent İmplant tedavisi diş hekimliğinde son 20 yılda oldukça gelişen ve şu anda rutin olarak sorunsuzca uygulanabilen bir tedavi biçimidir. İmplantların kullanımı sayesinde sağlam dişlere hiçbir zarar verilmeden diş eksiklikleri tamamlanabilmektedir. Ankara Batıkent İmplant tedavisi esnasında ve sonrasında herhangi bir ağrı veya şişlik gözlenmez ve hasta işlem sonrası günlük hayatına devam edebilir. Çok fazla dişin eksik olduğu durumlarda implantlar yerleştirildikten sonra iyileşme periyodunda kullanılmak üzere geçici dişler hazırlanıp hastaya teslim edilir.

İmplantların kullanımından önce bir diş çekimi yapıldığında oluşan boşluklar köprü tedavisi ile tamamlanabiliyordu. Köprü yönteminde dişsiz boşluğun önündeki ve arkasındaki dişler küçültülüp kaplanmaktadır. Bu iki kaplama birbirine bitişik olduğundan da aradaki boşluk kapanmaktadır. İmplantlar sayesinde ise bu iki dişe hiç müdahale yapılmadan boşluk kapatılır. Dişsiz alana tek seansta yaklaşık 10-15 dakikada yerleştirilen bir implant vidası kemikle bütünleşir ve üzerine porselen diş yapılır. Bu implant sanki diş köküymüş gibi kemiğe tutunur ve ömür boyu ağızda kalır. Bu nedenle implant tedavisi hem sağlıklı bir tedavi hem de kalıcı bir tedavi olarak köprünün kullanımını ortadan kaldırmıştır.

İmplantlar 18 yaşından büyük herkese sorunsuzca uygulanabilmektedir. İmplant öncesinde veya sonrasında genel sağlık problemleri yoksa herhangi bir ilaç kullanımı gerekmez. Tek seansta implant yerleştirilir ve iyileşme sürecine başlanır. Yaklaşık 2 aylık bir iyileşme süreci sonrasında ise porselen protez kısmı implanta bağlanır ve implant tedavisi bitmiş olur.

ANKARA BATIKENT İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ FİYATLARI

İmplant diş tedavisi fiyatları eskiden çok yüksek olmasına karşın son yıllarda bu teknolojinin gelişmesi ve yeni firmaların oluşmasıyla ulaşılabilir hale gelmiştir. Fiyatları etkileyen en büyük faktör implant markasıdır. Bir çok ülkeden çok çeşitli implant firmaları vardır ve farklı fiyat politikaları izlerler. Diş hekimi hastayı muayene ettikten sonra hastaya en uygun implant çeşidini önermekte ve birkaç seçenek sunmaktadır. Özellikle az sayıda implant yapılacak hastalarda köprü fiyatlarından çok da yüksek tutarlarla karşılaşılmamaktadır.

Ankara Batıkent implant diş tedavisi hakkında Batıkent diş kliniğimizden daha fazla bilgi için 0312 557 04 05  veya 0555 142 75 84 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Dt. Sezer Yıldırım

WhatsApp WhatsApp Hattı
0312 557 04 05