İmplant Diş Tedavisi Fiyatları

İmplant diş tedavisi son 15 yılda oldukça gelişen bir tedavi seçeneğidir. Eksik dişi olan hastalara implant öncesinde köprü tedavisi veya çok diş eksikliğinde takıp çıkartılabilen hareketli protezler uygulanmaktaydı. Köprü tedavisinde diş olmayan boşluğun önündeki ve arkasındaki dişler küçültülüp kaplanmaktaydı. Bu dişler köprü ayağı görevi görmekte ve boşluk aradaki porselenle kapanmaktaydı. Bunun en büyük dezavantajı ise sağlam dişleri küçültme gerekliliğidir. İmplant tedavisi sayesinde bu ihtiyaç ortadan kalkmıştır.

İmplantlar dişsiz boşluğa yerleştirilip kemikle bütünleşmesi beklenmektedir. Bu sayede iyileştikten sonra implantlar diş kökü gibi davranır ve üzerine porselen dişler yerleştirilebilir. Sağlam dişlere hiçbir müdahalede bulunulmadan boşluk kapanmış olur.

İmplant diş tedavisi fiyatları eskiden çok yüksek olmasına karşın son yıllarda bu teknolojinin gelişmesi ve yeni firmaların oluşmasıyla ulaşılabilir hale gelmiştir. Fiyatları etkileyen en büyük faktör implant markasıdır. Bir çok ülkeden çok çeşitli implant firmaları vardır ve farklı fiyat politikaları izlerler. Diş hekimi hastayı muayene ettikten sonra hastaya en uygun implant çeşidini önermekte ve birkaç seçenek sunmaktadır. Özellikle az sayıda implant yapılacak hastalarda köprü fiyatlarından çok da yüksek tutarlarla karşılaşılmamaktadır.

Yenimahalle Batıkent diş kliniğimizdeki implant diş tedavisi hakkında daha fazla bilgi için 0312 557 04 05  veya 0555 142 75 84 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Dt. Sezer Yıldırım

WhatsApp WhatsApp Hattı
0312 557 04 05