ZİRKONYUM KAPLAMA

Zirkonyum kronlar eski tip metal destekli kaplamaların yerini alan ve çok daha estetik sonuçlara ulaşmamızı sağlayan bir tedavi seçeneğidir. Zirkonyum oksit metal renginde olmadığından ve ışık geçirgenliğine sahip olduğundan özellikle ön bölgedeki dişlerde eski tip kaplamaların ulaşamayacağı üstün estetik sonuçlar sağlar. Bu estetik üstünlüğünün yanında da metal destekli kaplamalar kadar sağlam ve uzun ömürlü olarak da ön plana çıkar.

Zirkonyum kaplama yeni dişler üzerine yapılabileceği gibi eski veya başarısız kaplamaların sökülmesinden sonra da uygulanabilir. Hastalar genellikle eski yaptırdığı metalli kaplamalardan şikayetçi olup bu tedaviye yönelmektedir.

Zirkonyum kaplama yaptırma işlemi sanılanın aksine oldukça kısa sürmektedir. 1 ila 2 hafta içerisinde işlemler tamamlanır ve hasta yeni dişlerine kavuşur. İlk seansta dişlerde gerekli düzeltmeler yapılır ve ölçüler alınır. Asıl dişler gelene kadar hastanın estetiğini bozmamak adına geçici protezler yapılır. Bu geçici protezler asıl yapılacak dişleri temsil eder ve hasta estetik beklentilerini bu dişler üzerinde rahatça dile getirir. Daha sonrasında hastanın özel isteklerine ugun olarak asıl protezler hazırlanır. Hasta bazı durumlarda bir ara seansa çağırılır ve bu zirkonyum kaplamalar ile bir prova yapılır. Hasta ile beraber son düzenlemeler hasta ağızında planlanır ve bu sayede istenilen protezler hataya yer olmadan tasarlanmış olur.

Zirkonyum kaplamalar yapıştırıldıktan sonra hastalar rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir. Bir konuşma ya da yemek yeme zorluğu yaşanmaz. Estetik olarak oldukça üstün olan bu protezler yenilen içilen şeylerin renginden etkilenmez ve uzun yıllar boyunca görüntüsünü korur. Isırma kuvvetlerine de metal kadar dayanıklı olan bu kaplamalar sorunsuzca uzun yıllar boyu kullanılabilir ve herhangi bir problem yaratmaz.

Yenimahalle Batıkent diş kliniğimizdeki zirkonyum kaplama hizmeti hakkında daha fazla bilgi için 0312 557 04 05  veya 0555 142 75 84 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Dt. Sezer Yıldırım

WhatsApp WhatsApp Hattı
0312 557 04 05